pic

پرداخت عوارض تردد در آزاد‌راه‌های کشور بدون توقف با هدف عمل به ماموریت وزارت راه و شهرسازی در توسعه فناوری‌های نوین در حوزه حمل‌ونقل و سرعت‌بخشی، سهولت استفاده و ارتقای کیفیت در جهت شناسایی و وصول خودکار عوارض تردد در آزادراه‌های کشور توسط شرکت سپندار راه‌اندازی شده است.

pic

هیئت‌وزیران در جلسه 1396/12/9 به پیشنهاد شماره 49762/100/02 مورخ 1396/9/27 وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور مصوب 1366 تصویب کرد.

pic

عدم وجود فضایی مجهز برای انجام آزمون‌های سمت جاده در سیستم‌های اخذ الکترونیکی عوارض (ETC) از یک طرف و لزوم توجه به پارامترهای کیفی از سوی دیگر، شرکت سپندار -به عنوان مجری طراحی، راه‌اندازی، نگهداری و بهره‌برداری از سیستم‌های ETC در آزادراه‌های کشور- را بر آن داشته است تا برای اولین بار در کشور تجهیزات خاص انجام آزمون‌های ETC طراحی و راه‌اندازی نماید. سازه به کار رفته در این فضای آزمون که در کیلومتر 500+4 آزادراه تهران-ساوه توسط شرکت سپندار راه‌اندازی شده، با همکاری شرکت آبادراه¬دار پارس طراحی و اجرا شده است.