مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزاد راه‌ها تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸ تمدید شد

مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸ تمدید شد

pic

سید حسین میرشفیع: رانندگان خودروهایی که از 28 اسفند سال گذشته از چهار آزادراه پرتردد شامل تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان تردد داشته‌اند تا پایان امروز 24 فروردین مهلت داشتند برای پرهیز از جریمه 30 هزار تومانی، عوارض خود را از طریق سامانه‌های مختلف پرداخت کنند که این مهلت با توجه به جدید بودن موضوع و لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر، تا 10 اردیبهشت تمدید شد.

وی افزود: رانندگان این خودروها می توانند از طریق پایگاه اینترنتی آنی‌رو به نشانی www.aaniro.com و اپلیکیشن‌های مالی نظیر کیپاد، تاپ و اتول یار از میزان بدهی خود مطلع شده و مبلغ عوارض را پرداخت کنند.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: رانندگان می توانند مبلغ عوارض خود را از روش‌های فوق، دستگاه‌های خود پرداز و بزودی از طریق کدهای دستوری ستاره - مربع موسوم به USSD پرداخت کنند. میرشفیع افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی برای رانندگانی که عوارض آزادراهی نپرداخته باشند پیامک اخطار حاوی لینک پرداخت ارسال می کند که بخشی از این پیامک‌ها تاکنون ارسال شده و برای بقیه خودروها نیز به مرور ارسال می‌شود. میرشفیع به همه رانندگان توصیه کرد: منتظر دریافت پیامک پلیس نباشند و بدهی خود را استعلام کنند چراکه ممکن است به هر دلیلی پیامک پلیس به دست آنها نرسد و مشمول جریمه شوند. وی افزود: در صورت وجود هرگونه تردید یا اعتراض، رانندگان می توانند با شماره تلفن 63468531 -021 تماس گرفته یا پیامکی به شماره سامانه پیامکی 100001531 ارسال کنند تا اپراتورهای آنی‌رو اقدام به رفع مغایرت و رسیدگی به اعتراض رانندگان کنند.

وی تصریح کرد: تا پایان تیر ماه بقیه آزادراه‌ها هم به این سامانه تجهیز می شوند و تمام عوارضی‌های فیزیکی جمع‌آوری خواهد شد. وی افزود: تگ‌های بانک مسکن هم همچنان معتبر است و کسانی که این تگ‌ها را تهیه کرده بودند همچنان می توانند از آن استفاده کنند اما دیگر نیازی به خرید تگ جدید و هزینه کردن برای آن نیست چراکه روش‌های پرداخت متنوع و متکثر است. به گفته معاون ساخت و توسعه آزادره‌های کشور، همچنین در آینده نپرداختن عوارض آزادراهی از شمول جریمه 30 هزار تومانی که هم اکنون اعمال می شود خارج خواهد شد و فقط مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد به مبلغ عوارض اضافه می‌شود.

pic

۱۳۹8/01/24

pic منبع: عصر خودرو


کلمات کلیدی:

سپندار شرکت سامانه پرداخت‌های نوین در آزادراه‌ها عوارض آزادرا‌ها ETC